MultiCAN

 

Rejestracja danych z CAN BUS i cyfrowych linii transmisyjnych pojazdu

Przystawka CANBUS umożliwia podłączenie rejestratora GPS do cyfrowych magistral znajdujących się w pojazdach, takich jak: CAN ciągnika, CAN naczepy, RS485, K-LINE obecny w tachografach. Przystawki CAN rejestrują i dekodują ramki transmisyjne, a następnie przesyłają wybrane parametry pracy pojazdu do rejestratora GPS. Unikalną cechą naszych przystawek CANBUS jest możliwość zarejestrowania wszystkich ramek transmisyjnych obecnych na magistralach CAN oraz przesłanie ich do bazy danych w celach diagnostycznych. Ponadto nieocenioną zaletą jest możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania przystawki CAN BUS, dzięki czemu lista rejestrowanych danych może zostać w dowolnym momencie powiększona o dodatkowe parametry pracy pojazdu, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem klienta.

 

CAN BUS STANDARD

Przystawki CANBUS zapewniają cyfrowy odczyt szeregu parametrów z magistral CAN, m.in. prędkość, obroty silnika, dystans, licznik zużytego paliwa, poziom paliwa, czy też nacisk na osie ciągnika. Przystawka potrafi czytać nie tylko magistralę CAN ciągnika, ale także magistralę CAN naczepy, rejestrując m.in. nacisk na osie naczepy.

 

zdjęcie

 

CAN/Klips

W przystawce mogą być zastosowane dedykowane dla przemysłu motoryzacyjnego scalone układy interfejsowe, zapewniające wysoką odporność na zakłócenia i przepięcia obecne w pojazdach. Zamiennie mogą być zastosowane Klipsy, które separują elektrycznie przystawkę od magistrali i tym samym nie ingerują w instalację cyfrową pojazdu. Przewody magistralne nie muszą już być rozcinane i lutowane, a jedynie ułożone równolegle w obudowie Klipsa. Obecny w module układ wzmacniający rejestruje zmiany pola elektrycznego wokół przewodu i odtwarza transmisję przekazując ją do przystawki CANBUS.

 

zdjęcie

 

Magistrala RS485

W większości pojazdów marki renault i volvo część parametrów nie jest przesyłana na magistrali CAN, a jedynie na magistrali RS485. Nasze przystawki CANBUS zapewniają odczyt parametrów z obu magistral równocześnie – CAN i RS485 – by dysponować kompletnymi danymi o stanie pracy pojazdu.

 

zdjęcie

 

CAN K-LINE

Unikalną cechą CAN BUS jest także możliwość rejestracji danych wyjściowych wystawianych przez tachograf na linii K-LINE pin D8. Przystawka CAN K-Line odczytuje czasy i tryby pracy kierowcy oraz numer karty kierowcy. Zebrane informacje pozwalają na szybką identyfikację kierowcy oraz zdalną kontrolę aktualnych limitów czasu pracy.

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer 

Aby zalogować się na konto demonstracyjne zadzwoń:

691-10-10-00

lub napisz:

sprzedaz@atrom.eu

 

 


 

 

Joomla template by ByJoomla.com
ByJoomla.com