SYSTEM IDENTYFIKACJI KIEROWCY


 

            Jeśli posiadamy już system monitorowania GPS samochodu, pojazdu, maszyny to warto się zastanowić nad informacją jaki kierowca aktualnie prowadzi nasz pojazd. Ułatwi to nam identyfikację przejechanych kilometrów i pozwoli na rozliczenie czasu pracy kierowcy lub operatora.

 

Pastylka Dallas

Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu bieżące monitorowanie GPS floty pojazdów jest jeszcze łatwiejsze! W jaki sposób przeprowadzana jest identyfikacja i kontrola czasu pracy ?

Każdy kierowca wyposażony zostaje w elektroniczny chip o unikalnym numerze własnym, którym w momencie wsiadania do pojazdu wpina się w przeznaczony do tego czytnik. Urządzenie zamontowane jest bezpośrednio w kabinie samochodu lub maszyny należącej do floty Klienta. Dzięki specjalnie przygotowanym algorytmom umożliwiającym kontrolę czasu pracy kierowcy, otrzymujemy zestawienia na podstawie których można rozliczać podwładnych z wykonanych zadań. Urządzenie umożliwia także monitoring zgodności postępowania pracownika z przepisami regulowanymi przez przepisy – w tym ustawę o ADR.

 

pastylka Dallas
Identyfikator kierowcy  - Pastylka Dallas

 

Czytnik RFID

Użycie dostępnego w naszej ofercie czytnika RFID pozwala na lokalizowanie pojazdu, a tym samym kontrolę pracy kierowcy, który aktualnie znajduję się w pojeździe. Monitorowanie floty odbywa się poprzez włożenie do czytnika karty pracowniczej RFID przypisanej do danej osoby. Istnieje też prostsze rozwiązanie – identyfikacja przez przyłożenie karty do czytnika, na zasadzie „odbicia”. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możliwa jest stała, codzienna kontrola czasu pracy niezależnie od dystansu, jaki dzieli samochód czy maszynę od siedziby firmy. 

Sprawdzonym rozwiązaniem dla firm transportowych i przewozowych jest również monitoring GPS realizowany przez po podpięcie rejestratora lokalizacyjnego pod złącze can K-line lub czytnik pracownika. To proste, a zarazem skuteczne rozwiązanie, które umożliwia szybką lokalizację pojazdu, a także przebieg trasy czy sposób prowadzenia auta przez kierowcę.

Identyfikator kierowcy  - czytnik RFID

 

CAN K-line

To najnowszy sposób identyfikacji kierowcy. Rejestrator GPS jest podłączony do złącza can K-line do pinu D8 z którego pobiera informację o karcie kierowcy znajdującej się w tachografie. Can K-line współpracuje z systemem czynika tacho dając pełną informację o kierowcy i możliwość sczytywania danych z masowej pamięci tachografu w formacie plików DDD, które następnie można dalej obrabiać w innych programach.

 

 

Karta katalogowa Pastylka Dallas dostępna jest do pobrania poniżej.